facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy si Vás dovoluje pozvat na veletrh příležitostí ke spolupráci Via Carolina, který se bude konat 23. - 24. 5. 2017. Univerzita Karlova interaktivní formou nabízí příležitosti využít výsledky výzkumu, expertní i přístrojové kapacity externím partnerům.

5. 5. 2017

CPPT UK

Ve čtvrtek, 27. dubna 2017 se v budově Středoevropského technologického institutu v Brně (CEITEC MU) konal druhý ročník akce Business Research Forum 2017, největšího veletrhu příležitostí ke spolupráci s Masarykovou univerzitou.

28. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

University-Industry Innovation Network pořádá 7. - 9. června 2017 v Dublinu konferenci na podporu interakce vysokých škol a průmyslu. Do Dublinu se za necelé dva měsíce sjede na 400 delegátů z více než 250 institucí.

28. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Portál Vědavýzkum.cz je partnerem 5. národní konference transferu technologií ČR, která se uskuteční ve čtvrtek 1. 6. 2017 v Olomouci. Akci pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci společně se spolkem Transfera.cz.

27. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Supermoderní vlákna oxidu křemičitého byla v Pardubicích předmětem výzkumu a vývoje v posledních 3 letech. Technologická agentura České republiky (TA ČR) projekt podpořila částkou 5,1 milionů korun v rámci programu ALFA. Materiál bude možné použít jako nosič pro katalytické nanočástice, což umožní konstrukci unikátních katalytických filtrů pro spalovací motory.

20. 4. 2017

TA ČR

SOTIO, Lead Discovery Center GmbH (LDC) a Max Planck Innovation GmbH uzavřely licenční smlouvu, která dává společnosti SOTIO výhradní práva na vývoj nových léčivých přípravků zaměřených na metabolismus nádorových buněk. Vědecký objev, na němž je unikátní program založen, vzniknul v Max Planck Institut für Biologie des Alterns (institutu zaměřeném na problematiku stárnutí) a byl dále vyvíjen ve spolupráci se společností LDC.

16. 4. 2017

SOTIO

V ulicích Ústí nad Labem by se brzy mohla testovat auta bez řidiče. Město a region tak směřují k odvážné vizi stát se centrem výzkumu a vývoje autonomních řídících systémů a chytré mobility. Od konce února běží v krajském městě projekt spolupráce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) a společnosti Valeo na zpracování dat pro vývoj autonomního řízení.

15. 4. 2017

ICUK

Brněnští výzkumníci vyvíjí unikátní nové léky, které pomohou pacientům s nejrůznějšími nemocemi. K jejich výrobě potřebují pupeční šňůry odebrané těsně po porodu - ty jsou dnes vlastně biologickým „odpadem“. Výzkumný projekt podpořený Technologickou agenturou ČR a Korejským institutem pro rozvoj technologií je příkladem úspěšné česko - korejské spolupráce v rámci programu DELTA, ve kterém se chystá vyhlášení další veřejné soutěže již 30. května 2017.

1. 4. 2017

TA ČR

Berlínský Fraunhofer Heinrich-Hertz-Institut hledá vhodné české partnery pro spolupráci v rámci 4. veřejné soutěže programu DELTA.

27. 3. 2017

TA ČR

Jsme komplexně vybavené experimentální pracoviště intenzivní medicíny v Plzni. Cílem výzkumu je objasnění mechanizmů akutního orgánového poškození, identifikace a testování nových léčebných cílů a molekul a testování účinnosti, bezpečnosti a analýza mechanizmů nových metod náhrady a podpory funkce orgánů.

26. 3. 2017